SIMPLIFYING MATTERS

x
Helsinki2

Finland

Magnusson Suomi

FIN / ENG

Asianajotoimisto Magnusson on kansainvälinen, liikejuridiikkaan erikoistunut asianajotoimisto. Erityisosaamistamme ovat mm. yrityskaupat ja yritysjärjestelyt, teknologiaoikeus ja IPR, kaupalliset sopimukset, kiinteistöjuridiikka, kuljetusoikeus, pankki- ja rahoitusoikeus, vakuutusoikeudelliset asiat, yhtiöoikeudelliset asiat, työoikeus, insolvenssioikeus sekä oikeudenkäynnit ja välimiesmenettelyt.

Magnussonilla on toimistot Suomessa (Helsinki, Turku, Tampere ja Oulu), Ruotsissa, Tanskassa, Puolassa, Baltian maissa, Venäjällä ja Ukrainassa. Yhteensä Magnussonilla työskentelee yli 200 lakimiestä, joista 30 Helsingissä. Suomessa palvelemme asiakkaita seuraavilla kielillä: suomi, ruotsi, englanti, kiina, venäjä ja arabia. Toimistomme ja asiantuntijoidemme suositukset löytyvät alan julkaisuista kuten Legal 500 EMEA, Chambers Global ja Chambers Europe.  

Onko sinulla kysyttävää palveluistamme tai haluatko tavata asiantuntijamme?

Voit lähettää meille sähköpostia osoitteeseen finland@magnussonlaw.com ja otamme sinuun yhteyttä mahdollisimman pian.

TIETOSUOJASELOSTE


YHTEYSTIEDOT:

Corporate and M&A

Heikki Wide, Attorney-at-law / Partner.

heikki.wide@magnussonlaw.com, M: +358 40 759 1591.

Jussi Rintanen, Attorney-at-law / Partner.

jussi.rintanen@magnussonlaw.com, M: +358 50 539 3607.

 

Competition Law / Public Procurement Law

Ville Salonen, Attorney-at-law / Partner.

ville.salonen@magnussonlaw.com, M: +358 46 814 1441.

 

Restructuring and Insolvency

Kristiina Kaarte, Attorney-at-law / MSc (Tech) / Partner.

kristiina.kaarte@magnussonlaw.com, M +358 50 310 1594.

 

Dispute Resolution

Niina Palaja, Attorney-at-law / Partner.

niina.palaja@magnussonlaw.com, M: +358 40 706 1673

Jukka Blomberg, Attorney-at-law / Partner.

jukka.blomberg@magnussonlaw.com, M: +358 40 759 1593.

 

Employment

Niina Palaja, Attorney-at-law / Partner.

niina.palaja@magnussonlaw.com, M: +358 40 706 1673

Ville Salonen, Attorney-at-law / Partner.

ville.salonen@magnussonlaw.com, M: +358 46 814 1441.

Kaija Pulkkinen, Partner.

kaija.pulkkinen@magnussonlaw.com, M: +358 40 825 7930.
 

 

Real Estate

Arto Hyvönen, Attorney-at-law

arto.hyvonen@magnussonlaw.com, M: +358 400 827 958.

Jussi Rintanen, Attorney-at-law / Partner.

jussi.rintanen@magnussonlaw.com, M: +358 50 539 3607.

 

Energy and Infrastructure

Heikki Wide, Attorney-at-law / Partner.

heikki.wide@magnussonlaw.com, M: +358 40 759 1591.

Jussi Rintanen, Attorney-at-law / Partner.

jussi.rintanen@magnussonlaw.com, M: +358 50 539 3607.

 

Intellectual Property

Tomi Merenheimo, Attorney-at-law / Managing Partner Helsinki.

tomi.merenheimo@magnussonlaw.com, M: +358 40 560 6101.

 

China Group

Laura Zhong, Associate/Head of China Desk Finland.

laura.zhong@magnussonlaw.com, M: +358 44 237 2362.

 

Middle East Group

Maher Khadour, Head of Middle East Desk – Finland.

maher.khadour@magnussonlaw.com, M: +358 45 853 5838.

 

Russian Desk

Heikki Wide, Attorney-at-law / Partner.

heikki.wide@magnussonlaw.com, M: +358 40 759 1591.

 

Banking & Finance

Heikki Wide, Attorney-at-law / Partner.

heikki.wide@magnussonlaw.com, M: +358 40 759 1591.

 

Technology

Tomi Merenheimo, Attorney-at-law / Managing Partner Helsinki.

tomi.merenheimo@magnussonlaw.com, M: +358 40 560 6101.

 

For further information contact:

Tomi Merenheimo
Attorney-at-law / Managing Partner Helsinki
tomi.merenheimo@magnussonlaw.com
Tel. +358 207 419 500
Mobile +358 40 560 6101

Taina Tervonen
Head of Marketing and Sales
taina.tervonen@magnussonlaw.com
Tel. +358 207 419 500
Mobile +358 50 568 9793

News

  • LIITY OSAKSI KASVUTARINAA - HAEMME LAKIMIEHIÄ

    Haemme toimistomme voimakkaasti kasvaessa ja toimintojemme laajentuessa eri oikeudenalojen lakimiehiä avustamaan asiakkaitamme toimeksiannoissamme.

    read more
more NEWS

Events

  • AAMIAISTILAISUUS TAMPEREELLA 21.5.2019: TYÖOIKEUTTA KÄYTÄNNÖNLÄHEISESTI

    Tilaisuus järjestetään tiistaina 21.5. Tampereen Technopoliksessa Häggman-salissa.

    read more
more EVENTS

OFFICES