SIMPLIFYING MATTERS

x
Info career

info centre

SU NEKILNOJAMUOJU TURTU SUSIJUSIO KREDITO ĮSTATYMAS

2017-06-27

Norime jus informuoti, kad nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigalioja naujas Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymas. Šiuo įstatymu į Lietuvos teisę perkeliama vadinamoji Būsto kredito direktyva, kuria reglamentuojama būsto įsigijimo paskolų ir paskolų, užtikrintų nekilnojamojo turto įkeitimu, teikimo veikla ir tokių paskolų gavėjų apsauga. Įsigaliojęs įstatymas bus taikomas ne tik naujoms, bet ir anksčiau išduotoms paskoloms.

Naujasis įstatymas visų pirma yra vartotojų apsaugos įstatymas. Juo ne tik perkeliamos direktyvos nuostatos, bet ir susisteminama dabartinė geroji vartotojui palanki Lietuvos rinkos praktika. Tai reiškia, kad būsto paskolos gavėjui reikės mažiau pastangų ir derybų siekiant į galutinę paskolos sutartį įtraukti palankiausias bankų pasiūlymų dalis, nes daugelis tokių palankių sąlygų bus numatytos įstatyme. Palankesnės išankstinio paskolos grąžinimo ir refinansavimo galimybės, privalomas kintamųjų palūkanų normų sudedamųjų dalių atskleidimas ir 3 mėn. trukmės „kredito atostogų“ galimybė – tik kelios nuostatos, kurios sustiprins paskolų gavėjo pozicijas santykiuose su kreditoriumi.

Plačiau apie įstatymą ir jo naujoves galite sužinoti mūsų parengtame pristatyme. Esame pasiruošę visapusiškai padėti ir patarti dėl įstatymo taikymo bei atsakyti į Jums rūpimus klausimus.

 

Peržiūrėti pristatymą PDF formatu

Susijusios šalys: Lietuva

Susiję asmenys: Diana Kozliakaitė

Susijusios sritys: bankininkystė ir finansų teisė

 

Other publications

 • 2019-04-04 PROGRAM POLAND PRIZE

  Polski rząd włączył się w walkę o przyciągnięcie zagranicznych talentów technologicznych, proponując program Poland Prize adresowany do start-upów z zagranicznymi korzeniami.

  read more
 • 2019-04-04 POLAND PRIZE PROGRAMME

  The government has joined the battle to attract foreign tech talent to Poland, launching a programme called Poland Prize, which is aimed at start-ups with foreign roots.

  read more
 • 2019-02-27 SHORT-TERM LEGAL CONSEQUENCES OF A 'NO-DEAL' BREXIT

  Judged on the current political situation in the UK, where the parliament is split between various Brexit models and apparently unable to form a political majority for one specific ‘soft’ Brexit model as well as on the announcements from the EU that the EU is not willing to renegotiate the draft Brexit deal, which was turned down by the Houses of Parliament, the likelihood of a hard Brexit has become higher than ever.

  read more
 • 2019-02-25 2019 NADCHODZĄCE ZMIANY W PRAWIE – NOWA USTAWA O ODPOWIEDZIALNOŚCI PODMIOTÓW ZBIOROWYCH

  W dniu 11 stycznia 2019 roku, do Sejmu wpłynął Rządowy Projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.

  read more
more publications