SIMPLIFYING MATTERS

x
Info career

info centre

SU NEKILNOJAMUOJU TURTU SUSIJUSIO KREDITO ĮSTATYMAS

2017-06-27

Norime jus informuoti, kad nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigalioja naujas Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymas. Šiuo įstatymu į Lietuvos teisę perkeliama vadinamoji Būsto kredito direktyva, kuria reglamentuojama būsto įsigijimo paskolų ir paskolų, užtikrintų nekilnojamojo turto įkeitimu, teikimo veikla ir tokių paskolų gavėjų apsauga. Įsigaliojęs įstatymas bus taikomas ne tik naujoms, bet ir anksčiau išduotoms paskoloms.

Naujasis įstatymas visų pirma yra vartotojų apsaugos įstatymas. Juo ne tik perkeliamos direktyvos nuostatos, bet ir susisteminama dabartinė geroji vartotojui palanki Lietuvos rinkos praktika. Tai reiškia, kad būsto paskolos gavėjui reikės mažiau pastangų ir derybų siekiant į galutinę paskolos sutartį įtraukti palankiausias bankų pasiūlymų dalis, nes daugelis tokių palankių sąlygų bus numatytos įstatyme. Palankesnės išankstinio paskolos grąžinimo ir refinansavimo galimybės, privalomas kintamųjų palūkanų normų sudedamųjų dalių atskleidimas ir 3 mėn. trukmės „kredito atostogų“ galimybė – tik kelios nuostatos, kurios sustiprins paskolų gavėjo pozicijas santykiuose su kreditoriumi.

Plačiau apie įstatymą ir jo naujoves galite sužinoti mūsų parengtame pristatyme. Esame pasiruošę visapusiškai padėti ir patarti dėl įstatymo taikymo bei atsakyti į Jums rūpimus klausimus.

 

Peržiūrėti pristatymą PDF formatu

Susijusios šalys: Lietuva

Susiję asmenys: Diana Kozliakaitė

Susijusios sritys: bankininkystė ir finansų teisė

 

Other publications

 • 2018-10-03 POST-BREXIT CONTINUITY IN SWEDEN FOR UK INSURANCE INTERMEDIARIES

  On 21 June 2018 the Financial Supervisory Authority (FSA) published a report on Brexit's potential impact on the Swedish financial market.impact on the Swedish financial market.

  read more
 • 2018-09-26 ARBETSBRIST OCH OMORGANISATION

  Som en generell huvudregel har arbetsgivare i Sverige rätten att omorganisera sin verksamhet på sätt de finner lämpligt. Arbetsbrist som ett resultat av en omorganisation anses som en så kallad ”saklig grund” (ett juridiskt rekvisit) för uppsägning enligt svensk arbetsrätt.

  read more
 • 2018-09-26 REDUNDANCIES AND REORGANISATIONS

  As a general rule, an employer in Sweden has the right to reorganise its business as it sees fit. A reorganisation may have an impact on the workforce and as a result, employers may need to dismiss redundant employees.

  read more
 • 2018-09-12 INSURANCE BROKER REMUNERATION IN SWEDEN POST-IDD

  As Sweden transposes the EU Insurance Distribution Directive (IDD) 2016/97 into local law, restrictions on third-party remuneration are being introduced by the legislature.

  read more
more publications