SIMPLIFYING MATTERS

x
Info centre

info centre

Search

Publications

 • KOKIO SAUGUMO VERSLE TIKIMĖS ŠIANDIEN?

  2018 m. birželio 1 d. įsigaliojo naujasis Komercinių paslapčių teisinės apsaugos įstatymas ir su juo susiję Civilinio kodekso ir Civilinio proceso kodekso pakeitimai. Naujas teisinis reglamentavimas, tikėtina, pakoreguos suformuotą teismų praktiką ir turės įtakos komercinių paslapčių gynybos ypatumams teisme, todėl su juo susipažinti ir tinkamai taikyti turėtų kiekvienas saugumo siekiantis verslas.

  read more
 • VIEŠIEJI PIRKIMAI: KOKYBĘ PAMATUOTI NELENGVA, BET VERTA

  Naujoji viešųjų pirkimų politika skleidžia aiškią žinią verslui: „Sudie, mažiausia kaina, būk pasveikintas, naudingiausias pasiūlyme“.

  read more
 • SKOLA MUITINEI: AR JI IŠNYKSTA SULAIKIUS IR KONFISKAVUS NETEISĖTAI ĮVEŽTAS PREKES?

  2016 m. gegužės 1 d. įsigaliojo naujas Europos Sąjungos muitinės kodeksas. Palyginti su iki jo galiojusiu Bendrijos muitinės kodeksu, naujajame numatyta daugiau aplinkybių, kurioms esant išnyksta skola muitinei už neteisėtai įvežtas prekes.

  read more
 • LIETUVOS BENDROVĖS REIKALAUJAMA SUMOKĖTI AKCIZĄ UŽ PRISTATYTAS AKCIZINES PREKES

  Lietuvos bendrovė pateko į kuriozinę situaciją: gavusi užsakymą pristatyti akcizines prekes (alkoholinius gėrimus) iš akcizais apmokestinamo sandėlio Lietuvoje į atitinkamą sandėlį Slovėnijoje ir atlikusi užsakymą pagal visas ES procedūras, daugiau kaip po metų sulaukė Slovėnijos institucijos reikalavimo... sumokėti pristatytų prekių akcizo mokestį.

  read more
more publications